Zapraszamy do bajecznego świata Super Aut

super auta 7-2013-1     Zapraszamy do bajecznego świata

                           Super Aut

 

 

 

 

Super Auta, czyli Auto-B- Good to jedna z najbardziej popularnych edukacyjnych bajek dla dzieci w Stanach Zjednoczonych i nie tylko. Bohaterami tej animowanej serii są samochody. Pięciokrotny zdobywca amerykańskiej nagrody telewizyjnej Emmy  w kilku kategoriach- między innymi za grafikę oraz opracowanie muzyczne.
Jaris, Moris, Carrero, czy Sabcio, to tylko niektóre z zabawnych imion bohaterów tej bajeczki, przeznaczonej głównie dla dzieci w wieku 4-10 lat. Krótkie, około dziesięciominutowe odcinki są odpowiednie dla utrzymania dziecięcej uwagi i skupienia.
Na stronie www.bajkowa.tv można je obejrzeć w półgodzinnych cyklach- po trzy odcinki w jednym.
logo_m
Super Auta. Czy to bajka tylko dla chłopców? Nie. To zdecydownie bajka dla wszystkich. Owszem,  problemy dotyczące wymiany świec, wycieku oleju, czy zardzewiałego zderzaka prawdopodobnie przede wszystkim zainteresują dziecięcych fanów motoryzacji, ale tuż pod karoserią kryje się druga, jeszcze ciekawsza warstwa- samochody do złudzenia przypominają ludzi. Mają swoje cechy charakteru, zalety, wady, wiek, czy upodobania.
ABG-SG-1
Każdy odcinek dotyczy innego zagadnienia, a pojawiające się problemy, czy spory rozwiązywane są przez całą społeczność głównie za pomocą rozmów i doświadczania. Dobre uczynki zostają docenione a wszelkiego rodzaju kłamstwa, lenistwo czy najogólniej mówiąc zło spotykają się z dezaprobatą.
Edukacyjny charakter bajki przejawia się w sposobie rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie z przeszkodami. Bohater zmienia swoje zachowanie poprzez nazwanie i zrozumienie tego, co robi źle. Tytuł jest dwuznaczny. Po pierwsze wskazuje na prawo jazdy kategorii B odnoszące się do aut osobowych, a po drugie można by powiedzieć  „Auto bądź dobre”.
Kraina w której żyją Super Auta bardzo przypomina małe miasteczka, jakich wiele. Problemy z którymi stykają się jego mieszkańcy dotyczą głownie dnia codziennego. Przy okazji zwykłych spraw dzieciaki dowiadują się, co to jest punktualność, odpowiedzialność czy odwaga. Uczą się o podstawowych wartościach. Dzieci poznają jak odróżniać dobro od zła. Aucia społeczność jest pełna przeróżnych typów i charakterów. W jej krainie bohaterowie mają wspólne sprawy i żyją obok siebie we wzajemnych zależnościach. Dzieci uczą się zasad funkcjonowania w społeczeństwie, budowania relacji i szacunku dla innych. W przystępny sposób poznają definicje ważnych pojęć i ich zastosowania w rzeczywistości.
auta5
Dzieciom z pewnością spodoba się kolorystyka i technika, w której wykonana jest bajka, która do złudzenia przypomina Disneyowskie Auta. Do niewątpliwych zalet serialu Super Auta trzeba też zaliczyć Inteligentne dialogi, które wspierają rozwój dziecka. Rodzice, bez obaw możecie zostawić  dzieci na pół godziny w krainie Aut. Dodatkowym atutem serialu jest dubbing zrobiony na najwyższym poziomie, który sprawia, że bohaterowie są autentyczni i łatwo się z nimi utożsamić. Dzieci to uwielbiają.
Zapraszamy do obejrzenia serii o Super Autach na stronie www.bajkowa.tv jak również do skorzystania ze sklepu, gdzie oprócz DVD można nabyć miesięcznik o tym samym tytule. Udanej zabawy!

 

 

super-auta-nr-1-2013-karnawal-miesiecznik-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *