Jak świnka Peppa podbiła cały świat!

1

Postać świnki Peppy stworzyli Neville Astley i Mark Baker. Za produkcję odpowiedzialny jest Phil Davies, scenariusz jest pisany na bieżąco, zajmują się tym : Neville Astley i Mark Baker, Alison Snowden. Muzykę tworzy Julian Nott.

Oto oni:

2

A zaczęło się tak. Byli sobie trzej koledzy: Nev, Mark i Phil. Wszyscy kochali kreskówki.

Pewnego razu, dawno, dawno temu( było to w 1980 roku) w dziale animacji Middlesex Poly spotkali trzej fani animacji. Phil prowadził dział, Nev był jego uczniem, a Mark uczył animacji w National Film and Television School w Beaconsfield. Wszyscy byli pasjonatami swojego zawodu i mieli mnóstwo pomysłów. W 1999 roku, Astley, Baker i Davies spotkali się, aby omówić wspólnie swoje pomysły na nową produkcję. Tak wymyślili małą świnkę. Nazwali ją Peppa. W 1999 roku, jeszcze na desce kreślarskiej, Peppa była dwuwymiarowa.

Scenariusz był słodki i zabawny. Sama Peppa(antropomorficzna świnka) była zadziorna i inteligentna, miała mnóstwo kolegów i przyjaciół ( królik, słoń etc.) i liczną rodzinę.

3

Świat Peppy obraca się wokół domu, w samochodzie, w szkole podstawowej. Jest w nim również wiele błotnistych kałuż do skakania. Ach błotniste kałuże. Peppa kocha je. Dzieci je kochają. Co prawda niektórzy rodzice ich nienawidzą, ale dzieje się podobnie w świecie normalnej cztero- pięcioletniej dziewczynki.

Cały ten świat jest „czysty” i świeży, język też jest czysty , prosty i łatwy. Wszystko to sprawiło, że dzieci oglądały tę bajkę z zaangażowaniem. Nie ma w niej miejsca na nudę. Młodzi odbiorcy mogą dowiedzieć się z bajeczek wielu pożytecznych rzeczy. Wraz z świnką uczą się, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach. Dowiadują się między innymi, jak poradzić sobie z nauką jazdy na rowerze lub co zrobić, by przetrwać pierwszą w życiu noc poza domem. A to wszystko w prosty i przystępny dla każdego sposób. Dużym plusem są również proste i zarazem bardzo kolorowe ilustracje, które z pewnością przykuwają uwagę każdego dziecka. Obok ilustracji znajdziemy również prosty, wyraźny tekst, stąd jest to interesująca propozycja również dla dzieci, które są właśnie na etapie nauki czytania.

 4

W naszym sklepie internetowym znajdziecie akcesoria do kąpieli ze świnką Peppą:
www.sklep.bajkowa.tv/kosmetyki-i-akcesoria

peppa_gabki

Pierwszy odcinek(pierwsza seria to 52 odcinki) została wyemitowany w Wielkiej Brytanii pod koniec maja 2004 roku. A więc Peppa świętowała swoje 10 urodziny!

Dzięki połączeniu wspaniałej animacji, wesołych historii i różnego rodzaju wątków, które odwołują się zarówno do dwu- trzy latków oraz troszkę starszych dzieci i ich rodziców, Świnka Peppa szybko stała się klasykiem gatunku. Dziś te małą, wesołą świnkę znają dzieci w 180 krajach.

Każdy nagrywany odcinek jest zabawny, ciekawy i odwołuje się do humoru ,zarówno dzieci jak i dorosłych. Liczne przygody Peppy zawsze kończą się szczęśliwie. Małe dzieci mogą odnosić się do świnki i jej świata, są tu wartościowe przekazy, w wielu epizodach są zaangażowani dziadkowie Peppy- co podkreśla znaczenie wielopokoleniowej rodziny.

5

Ponadto, występujący narrator, wzmacnia działanie humoru, mówiąc takie rzeczy jak: „Och, kochanie”, gdy coś niefortunnego się dzieje (gdy George zaczyna płakać) lub „Uwaga!” gdy postać robi coś niebezpiecznego(gdy Peppa jedzie na rowerze, nie patrząc gdzie). Animacje naprawdę są bardzo dobre, usta antropomorficznych zwierząt wyrażają takie uczucia jak smutek, szczęście, podrażnienia, oszołomienie i dezorientację. Na „twarzach” widać również rumieniec zakłopotania.

Filmy z przygodami świnki Peppy możecie kupić w sklepie Bajkowa.tv:
www.sklep.bajkowa.tv/plyty-dvd

Trzy różne osoby użyczyły swojego głosu dla Peppy są to: Lily Snowden-Fine, Cecily Bloom i Harley Ptak, który w wieku dziewięciu lat, stał się najmłodszym w historii zwycięzcą z nagrody BAFTA za pracę przy serialu.

Serial o przygodach Peppy zdobył rozliczne nagrody:

2012 – Zwycięzca w kategorii – Najlepsze Animacje przedszkolne

2011 – Zwycięzca w kategorii- Najlepsze Animacje przedszkolne

201 – Zwycięzca w kategorii -Najlepszy wykonawca (Harley Bird)

2005 – Zwycięzca Najlepsza Animacja dla serii Pre-School

Annecy Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych 2005 – Zwycięzca Grand Prix, kryształ dla najlepszej telewizyjnej produkcji

Bradford Animation Film Festival 2005 – Winner of Best Animation Series Children

Kreskówki na Festiwalu Bay 2005 – Zwycięzca Pulcinella Award dla najlepszego programu Europejskiego Roku

Kreskówki na Festiwalu Bay 2005 – Zwycięzca Pulcinella Award dla najlepszego serialu Pre-School

Kreskówki na Festiwalu Bay 2005 – nagroda publiczności dla dzieci Najlepsze serii Pre-School

6

Obecnie trwają prace nad produkcją kilku odcinków specjalnych.

Można zapisać się do Peppa-klubu (http://www.peppapig.com/grown-ups), aby otrzymywać bezpłatny biuletyn i ekskluzywny cyfrowy pakiet urodzinowy.

 7

Peppa ma swoją stronę internetową(jest dostępna również na telefonie i tablecie).

Istnieje wiele gier i stref zabaw dla małych i wielkich fanów Peppy. Liczne gadżety, zabawki, pościel, ubranka, naklejki i kolorowanki. Można również odwiedzić z dzieckiem krainę Świnki Peppy (np. Kraina Peppy mieści się w Paulton’s Park na południu Wielkiej Brytanii. Paulton’s Park jest dużym parkiem rozrywki dla całej rodziny – najróżniejsze karuzele, kolejki górskie, park dinozaurów i cała masa atrakcji zachwyci każdego członka rodziny niezależnie od wieku. W parku Peppy można znaleźć domek Peppy, szkołę, pojeździć samochodem taty Świnki, polecieć balonem, czy popłynąć łódką dziadka – wszystko znane dzieciom z bajek.)

 8

Po artykuły od świnki Peppy zapraszamy na sklep.bajkowa.tv
Wszyscy wielbiciele Peppy będą z pewnością zachwyceni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *