Klasyka bajek dla maluszka – Krecik

foto2slide_n

KRECIK  to jeden z najpopularniejszych bohaterów dziecięcego filmu animowanego, (po czesku  Krtek) – jego twórcą był Zdeněk Miler, czeski reżyser, scenarzysta i rysownik.

Rysownikowi wydawało się  na początku, że kret jest zwierzątkiem zbyt mało medialnym, ale  nic bardziej mylnego – dzieci go pokochały.

Krecik zdobył popularność wśród dzieci (i nie tylko) w ponad sześćdziesięciu krajach i jest rozpoznawany na całym świecie.

Głównym bohaterem całej serii animowanych bajek jest tytułowy Krecik, bardzo sympatyczne, miłe i wesołe zwierzątko, które przeżywa, wraz ze swoimi przyjaciółmi, wiele przygód. Na przykład znalezione w parku pudełko zapałek jest dla niego okazją do wspaniałej zabawy, natomiast letni deszcz dla wszystkich małych mieszkańców lasu (oczywiście Krecika również) urasta do rangi potopu.

11350_original

Spotkanie z małym czarnym bohaterem gwarantuje doskonałą rozrywkę, uczy jak w szlachetny sposób i przy użyciu sprytu można pokonać wszelkie trudności. Krecik poznaje świat i nowych przyjaciół, pomaga w potrzebie innym.

Zobacz które odcinki tego serialu znajdziesz w naszym sklepie:

Karnawał Krecika

krecik-karnawal-krecika-dvd-

Krecika w nocy budzą ze snu fajerwerki. Oczywiście rano postanawia sprawdzić, co takiego działo się w nocy. Jak się skończy spotkanie Krecika z dużym psem? Sprawdźcie sami. Przyznajcie, że mały krecik jest odważny, prawda ?

Krecik i telewizor

krecik-krecik-i-telewizor-dvd-

 Dziś trudno sobie wyobrazić dom, w którym nie ma telewizora – każde dziecko wie co to jest telewizor. Zwierzęta natomiast nie mają pojęcia co to za urządzenie i do czego służy.
Jednak nasz ciekawski odkrywca – Krecik dostał od losu taką szansę i znalazł na swojej łące właśnie telewizor. Czy  Krecikowi uda się go włączyć? Czy nauczy się obsługiwać urządzenie?
Na pewno poznasz te i wiele innych odpowiedzi oglądając  tę bajeczkę.

Krecik – Gwiazdą filmową

krecik-gwiazda-filmowa-dvd-

Chcesz się  dowiedzieć czy Krecik posiada zdolności aktorskie? Tak, nasz mały przyjaciel jedzie do Hollywood, żeby spróbować swoich sił jako gwiazda filmowa!  Jest to dla niego nowe, ciekawe doświadczenie.

Krecik co prawda dla nas jest już gwiazdą, wystąpił przecież w tylu bajkach, ale czy to wystarczy żeby zaistnieć w Hollywood? Sprawdź jak poradził sobie z tym wyzwaniem!

Krecik – w mieście

00001551b

Krecik w metropolii? Duże miasto, to dla niego zupełnie inny świat, całkowicie nieznany i najeżony trudnościami (ach te wysokie krawężniki…). Krecik jako że mieszka pośród traw, na uboczu cywilizacji, nie jest przyzwyczajony do miejskiego zgiełku i hałasu.
W tym odcinku będzie próbował nie zagubić się w wielkim mieście, jak mu pójdzie? Sprawdźcie sami!

 

Krecik i spychacz, Krecik i budzik 

 

krecik-krecik-i-spychacz-dvd- krecik-krecik-i-budzik-dvd-

To kolejne odcinki przygód  Krecika, które pokazują nam  nasz świat z trochę innej perspektywy. Te bajeczki  można polecić dzieciom w każdym przedziale wiekowym. Każdy odcinek pełen jest sympatycznego, ciepłego humoru i uczy, jak za pomocą szlachetności, dobroci i odrobiny sprytu pokonać wielkie trudności. Słynne… „ach, jo!” Krecika powtarzają kolejne pokolenia dzieci!

A może ulepicie razem własnego krecika z modeliny?

0_0_productGfx_549261a67c3cf09ef3ed1ea3b7a8f847

Wszyscy znają bajki o przesympatycznym Kreciku, niech twój szkrab, też je pozna!

Na koniec ciekawostka. Czy wiesz, że 19-centymetrowej wielkości maskotka Krecika poleciała w kosmos razem z załogą promu Endeavour w jego ostatnią misję STS-134?

Pamiętajcie, że więcej edukacyjnych bajek znajdziecie na bajkowa.tv. Pokażcie Waszym dzieciom kolorowy świat bajek bez przemocy.

Nie zapomnijcie też zajrzeć do naszego sklepu: sklep.bajkowa.tv, czeka tam na Was Krecik oraz wielu innych, ulubionych bohaterów bajek Waszych dzieci.

 Bajkowa tv zaprasza na wspaniałą przygodę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *