Łazienka dla dziecka

Jak sprawić by łazienka była przyjazna i bezpieczna dla naszego dziecka?
 
Często my dorośli nie zdajemy sobie sprawy że śliskie umywalki i wanna, mokre płytki, zbyt wysoko zawieszone umywalki i wzbudzająca strach muszla klozetowa- odstraszają naszego maluszka.
A przecież nasze dzieci muszą nauczyć się higieny. Warto zadbać o to by łazienka, z której korzystają  nasze dzieci była przytulna przyjazna  i czysta.
Zobaczcie sami:
Niektóre firmy oferują łazienki zaprojektowane specjalnie z myślą o dzieciach.
 Florakids-colorful-and-funny-bathroom-furniture-1
Florakids-colorful-and-funny-bathroom-furniture-4-533x710
Tak naprawdę niewiele trzeba, żeby wnętrze było dla dziecka przyjazne,  żeby nie przytłaczało swoim wyglądem. Stylizacja wnętrza powinna otulić ściany w ciepłe, pastelowe kolory zmieniające łazienkę w tęczowy pokój kąpielowy.  Łazienka dla najmłodszych powinna być przede wszystkim bezpieczna i bardzo funkcjonalna. Na rynku dostępne są specjalne produkty przeznaczone dla najmłodszych jak: sedesy, umywalki, wanny – mniejsze od standardowych. Jeśli nie możemy sobie na nie pozwolić, zaopatrzmy się chociaż w maty antypoślizgowe, uchwyty do wanny, dywaniki łazienkowe. Do codziennej toalety zachęcą najmłodszych z pewnością kolorowe akcesoria jak mydelniczki, kubeczki, zasłony prysznicowe. Oprócz zabawek do wody, kolorowe kubki, wieszaki na szczotki, gumowe mydelniczki i słuchawki prysznicowe w kształcie zwierzątek znakomicie urozmaicą codzienną higienę.Dla małego dziecka każda kąpiel jest rytuałem, a samodzielne umycie zębów powodem do dumy. To właśnie w łazience odbywają się największe bitwy morskie w historii, zatapiane są statki i wyławiani rozbitkowie. Sprawmy by to miejsce było niepowtarzalne i nasze dziecko chętnie w nim przebyło.
Zauważyliście zaokrąglone umywalki, antypoślizgowe krawędzie i zdecydowane, żywe kolory?

colorful-cute-bathroom-for-kids-from-laufen-narrow-toilet-seat

Jeśli zrezygnujemy z ostrych krawędzi, będzie bezpieczniej.
Muszla klozetowa dla dziecka? Wystarczy specjalna nakładka w intensywnym, na przykład takim zielonym kolorze. Zainteresuje dziecko i oswoi. Dla naszego dziecka korzystanie z sedesu to jedna z najważniejszych i trudniejszych lekcji. Ważne też, że taka nakładka nie jest zimna.
Zobaczcie , taka nakładka na sedes z wygodnym i miękkim siedzeniem z obiciem z pewnością ułatwi życie naszemu dziecku. Nakładka posiada dwa uchwyty na których dziecko może się oprzeć w taki sposób, że rączki nigdy nie będą dotykały mało higienicznych części sedesu.
W tej chwili producenci sanitariatów i wyposażeń łazienek mają propozycje również dla takich wymagających użytkowników jakimi są dzieci. Wystarczy poszukać i dobrze się zastanowić , a potem do dzieła. Warto jednak wziąć pod uwagę zainteresowania i predyspozycje  naszego dziecka.
Może stworzyć mu akwarium w łazience, albo podwodny świat, a może wyspę skarbów… Wasza wyobraźnia Wam podpowie. Ważne żeby dziecko w łazience czuło się dobrze i chętnie z niej korzystało. Pamiętajcie jednak o tym, że Wasze dziecko rośnie, łazienka też będzie się zatem zmieniać  razem z nim. Warto to mieć na uwadze i przemyśleć możliwości adaptacyjne pomieszczenia na przyszłość. Prawda, że wygodna i funkcjonalna? I oswaja naszego maluszka z sedesem.
Jeszcze parę pomysłów,  które uprzyjemnią kąpiel maluszka,  a Wam Rodzicom ułatwią życie:
Maty do kąpieli dla dzieci
Wiele firm oferuje maty do kąpieli, dzięki którym czas kąpieli stanie się przyjemniejszy i bezpieczniejszy. Maty te są lekkie, łatwe w czyszczeniu, dostępne w 2 kolorach, różowym i niebieskim.
skip-hop-moby-537x442
BabyDam – przegroda do wanny

babydam

I jeszcze Super pomysł na łowienie zabawek w kąpieli. Jak już wszystkie znajdą się w środku, to można je opłukać pod bieżącą wodą i przyczepić do ściany.

 oxo-whale-pail-main-2418-2418

Rynek jest obecnie pełen najróżniejszych dodatków i akcesoriów, które niezwykle ułatwiają zapewnienie bezpieczeństwa małemu dziecku, a dodatkowo są naprawdę piękne. Teraz bez wiekszych problemów możecie zrobić dlaswoich pociech magiczną kąpiel pełną przygód :)
Łazienka bądź salon kąpielowy bardziej niż każde inne pomieszczenie w domu powinien być wyjątkowo komfortowy i urządzony zgodnie z naszym gustem i potrzebami. Przyznajcie sami, to tam często uciekamy po ciężkim dniu zażywając wspaniałej relaksującej kąpieli, albo szykując się na wyjście spędzamy niekrótkie chwile przed lustrem 😀
Postarajcie się więc w miarę możliwości stworzyć dla dzieci takie warunki korzystania z łazienek, żeby zachęcać je do dbania o higienę. Tak naprawdę bez względu na budżet zawsze można stworzyć przyjazną, bezpieczna przestrzeń dla dzieci i dorosłych:)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *