Miejsca przyjazne rodzicom z dziećmi.

Miejsca przyjazne rodzicom z dziećmi. Warszawa.

images

Chcesz wyjść z dzieckiem na miasto? Masz dość siedzenia z maluchem w domu? Szukasz miejsc dla rodziców z dziećmi? Przybywa miejsc na mapie Polski przyjaznych rodzinom z małymi dziećmi i na całe szczęście , samych zainteresowanych , jest ich coraz więcej. Tym razem postanowiliśmy wziąć na widelec Warszawę. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji, które, mamy nadzieję, pomogą Ci spędzić ciekawie czas z twoimi pociechami.

tlo
Jako pierwszy zaprezentujemy Pompon (ul. Młynarska 13) Jak sam o sobie pisze jest klubokawiarnią, czyli przestrzenią, która łączy w sobie klub i kawiarnię. Już piękne, kolorowe, artystyczne wnętrza z dużymi oknami zachęcają aby zajrzeć do środka. A w środku czeka na nas smakowite, ekologiczne jedzenie, oraz strefa zabaw. Dla najmłodszych przygotowany jest ogromny miękko wyściełany kojec z zabawkami i odpowiednimi zabezpieczeniami. Dla ciut starszych jest strefa aktywnego pompona z leśnymi domkami, a najstarsze dzieciaki mogą skorzystać z symulatora rajdowego – bolida formuły 1. Ponadto jest mnóstwo gier planszowych, kolorowanek, książek do czytania i zabawek oraz propozycji warsztatów muzycznych, rytmicznych czy plastycznych. Uwaga mamy! Jest strefa Pompon SPA, gdzie można zażyć odrobiny relaksu serwując sobie zabieg na twarz, dłonie albo paznokcie.
Być może chcesz wypić aromatyczną kawę i zjeść pyszne ciacho w towarzystwie przyjaciółki? Chcecie sobie poplotkować a jednocześnie „mieć oko” na dzieciaki, które bawią się w kąciku tuż obok?

Fundacja Sto pociech (ul. Freta 20/24a) to idealne miejsce spotkań na długie zimowe popołudnia. Domowa atmosfera sprawia, że nietrudno się tu zasiedzieć. Oprócz strefy wydzielonej dla maluszków, jest też kuchnia do dyspozycji gości. Bez trudu można sobie podgrzać wodę na kaszkę, albo zjeść swoją kanapkę. W miesiącach ciepłych szczególnie urokliwy jest taras wychodzący wprost na przepiękny ogród. Fundacja ma bardzo szeroką ofertę warsztatów, porad, dyskusji i terapii zajęciowej zarówno dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych jak i dla mam, tatusiów, a nawet babć. Zabawy, zajęcia, szkolenia, mediacje i konsultacje. Na stronie fundacji można znaleźć nawet propozycję dla powracających z zagranicy.
Nieco bardziej dzikim miejscem, do którego śmiało można zaprosić rodziny z dziećmi jest Dom Zabawy i Kultury – Dzik (Belwederska 44a). Przepiękny przedwojenny budynek, w którym na parterze znajduje się restauracja z niewielkim kącikiem dziecięcym i z ogromnym ukrytym z tyłu ogrodem (użytkowanym głównie latem ). Szczególnie godną polecenia rodzinom jest niedzielna oferta bufetowa. Zamiast karty menu wystawiony jest otwarty bufet, gdzie za każdą porcję płacimy 8 złotych oraz złotówkę mniej za każdą następną. Na piętrach DZiKa znajdują się pracownie odzieżowe, fryzjer, a nawet studio graficzne. Uwaga! Miejscem łatwo się zauroczyć. Jest bardzo klimatyczne.

ZAJAWKA-Kino-muranow-LATO-2015
Na cykl „z dzieckiem w kinie” zaprasza warszawskie kino Muranów (ul. Andersa 5). Są to seanse przygotowane specjalnie z myślą o rodzicach lub opiekunach z maluchami. Na Sali panuje półmrok, a dźwięk nie jest tak głośny jak na standardowych projekcjach. Pokazywane są aktualnie grane filmy. Nikogo nie zdziwi widok karmiącej matki na sali. Ponadto dostępne są przewijaki, w kawiarni można zamówić dziecięce smakołyki, a co najważniejsze- nie trzeba się obawiać, że śmiech, czy dreptanie naszego dziecka będą działały na nerwy innym kinomanom. Przecież to miejsce specjalnie dla rodziców z dziećmi! Bilety kosztują 15złotych, a dzieci (do 6 lat ) wchodzą za darmo.
W każdą sobotę o g.11 kino Muranów zaprasza dzieci na godzinną lekcję filmową. Emitowane są wyszukane, rzadko spotykane bajki edukacyjne, artystyczne , poruszające ważne tematy. W ramach lekcji odbywają się rozmowy dzieci z animatorami oraz zajęcia plastyczne- nawiązujące do obejrzanej bajki. Bilet kosztuje 12 złotych.

Jako ostatnie – przyjazne rodzinom miejsce – proponujemy bielański świeżo otwarty klub przy ul. Lubomelskiej 19 Fundacja Cały Świat w Twojej dłoni otwiera właśnie cykl warsztatów artystycznych psychologicznych oraz terapeutycznych. Na stronie można znaleźć informacje o balach karnawałowych dla dzieciaków oraz obejrzeć efekty twórczej pracy integrującej rodziny- plastikowych kosmicznych konstrukcji. Oferta która najbardziej przyciągnęły moją uwagę to bębny afrykańskie. Mamy nadzieję, że będą głośno i radośnie grały.
Sprawdzajcie, odwiedzajcie i spędzajcie twórczo czas z dziećmi. A dla domatorów, którzy nie chcą bądź nie mogą eksplorować miasta wspólnie z dziećmi polecamy rodzinno-filmową ofertę na naszej stronie www.bajkowa.tv .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *