Mikrulki zapraszają do zabawy!

Mikrulki zapraszają do zabawy!

W świecie literatury dziecięcej zadomowiły się ostatnio tajemnicze „Mikrulki”. mik1Te maleńkie stworki spotkacie nie tylko w książeczce o tym właśnie tytule, ale także usłyszycie o nich w piosence. Mikrulki zaproszą też Wasze dzieci do zabawy na www.mikrulki.pl.

Autorką tego nowego projektu multimedialnego jest debiutująca bajkopisarka,a prywatnie mama dwójki chłopców, Asia Olejarczyk.
mik2   – „Mikrulki” powstały na podstawie     wspomnień, jakie wyniosłam z dzieciństwa. –   mówi autorka. – Każdy z bohaterów zamieszkiwał świat mojej dziecięcej wyobraźni, każdy różni się od pozostałych: ma swoje wady i zalety i dziwaczny nieraz wygląd. Jestem pewna, że swoje własne Mikrulki ma w pokoju każde dziecko, któremu nie brak wyobraźni.

Mimo dzielących je różnic, Mikrulki muszą wspólnie stawić czoła czyhającym na nie niebezpieczeństwom i pokonać napotykane przeszkody. Wychodzą bowiem ze swojej ciemnej norki w zakamarkach podłogi i przemierzają pokój, który tylko z pozoru wygląda na zwyczajny. Jakby tego było mało – ich poczynaniom przygląda się z całkiem innej perspektywy nieco tajemniczy Ludzik Chodzący Po Suficie. Książeczka ta nauczy przedszkolaki i dzieci wczesnoszkolne empatii, dystansu do napotykanych trudności, patrzenia na nie z różnych perspektyw, pokaże też, jak ważna jest współpraca.

A przy okazji dostarczy mnóstwo dobrej zabawy dzięki bezpłatnym dodatkom do książeczki, które można znaleźć na www.mikrulki.pl. Mali czytelnicy mogą tu zagrać w grę flash, w której pomogą wybranemu bohaterowi łapać spadające z sufitu grosiki (fragmentu o tym, jak Mikrulki znajdują na podłodze pieniążek można posłuchać tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=B7iO3SYiTgE), posłuchają piosenki nagranej przez półfinalistkę Polsatowego Must Be The Music – Kasię Zarębę (tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=OG1uFFmTKoc), obejrzą Mikrulkowy teatrzyk, a z pomocą rodziców ściągną i wydrukują Mikrulkowe kolorowanki, łamigłówki, plan lekcji, czy grę planszową.

Jeśli chcecie zaznajomić się bliżej z tymi maleńkimi stworkami, odwiedźcie koniecznie ich stronę internetową i profil www.facebook.com/Mikrulki, gdzie do 16 marca trwa konkurs fotograficzny, w którym do wygrania jest aż 5 egzemplarzy książeczki z autografem!

Film promujący książeczkę obejrzycie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=3JP3Nt2p_Pc

„Mikrulków” szukajcie w księgarniach internetowych, w tym na http://zaczytani.pl/ksiazka/mikrulki,druk.

 

www.mikrulki.pl
www.facebook.com/Mikrulki.
mikrulki@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *