Poszukiwacze wiosny

 Poszukiwacze wiosny

Wiosenne bazie - Milena Bukowiecka 1c

Wiosna/cieplejszy wieje wiatr/wiosna/znów nam ubyło lat/wiosna/wiosna wkoło/zakwitły bzy…

21 marca skończyła się kalendarzowa zima. Pożegnaliśmy ją topieniem Marzanny. Przywitajmy zieloną panią Wiosnę. Przyroda obudzi się do życia. Wspomniane wcześniej bzy zakwitną i zapachną, a na drzewach pojawią się malutkie pączki. Niedźwiedzie wyjdą ze swoich gawr, a ptaki będą świergotać, świergolić i ćwierkać jak szalone. Temperatura na dworze sprawi, że pochowamy do szaf puchowe kurtki, czapki i rękawiczki.  I miejmy nadzieję, że zakołysze nam w głowach nowa, słoneczna, radosna energia.

Zabawy-dla-dzieci-–-żurawie-małpki-łańcuszkowy-posągi

Kochani rodzice, wiosna, to również czas na generalne porządki. Oprócz odkurzania, szorowania, mycia okien i wietrzenia szaf warto też przewietrzyć głowy i zadbać o siebie. To najlepszy czas w roku na nowe wyzwania i postanowienia. To również dobry moment na ruch na Świeżym powietrzu, bo jak od dawna wiadomo- w zdrowym ciele, zdrowy duch!

Mamo i tato – wiosna to idealny czas na rowerowe wycieczki. Ścieżki leśne i coraz gęściej pojawiające się trasy rowerowe w mieście zachęcają do dwukołowych eskapad. Maluchy pakujemy do fotelika z tyłu.

(siedziska samochodowe z bahaterami Disneya do kupienia w naszym sklepie )

Pamiętamy o kasku(!) Kilkulatki wsadzamy na rowerek biegowy, z którego bardzo szybko i bezproblemowo przesiądą się na normalny rower. I w drogę! Ahoj przygodo!

z11479406Q,Bieganie-przysluzy-sie-zdrowiu--urodzie-i-samopocz

A może damy się porwać ostatniej narodowej pasji jaką jest bieganie? Jogging na świeżym, wiosennym powietrzu to dobrodziejstwo nie tylko dla ciała, ale i dla duszy. Jeśli nigdy wcześniej tego nie próbowaliście- pierwsze ciepłe marcowe dni to znakomity moment na podjęcie wyzwania. To bardzo tani sport.  Musimy się jedynie zaopatrzyć w obuwie i  dostosowany do pogody strój sportowy. Na biegowych ścieżkach coraz częściej można spotkać  drepczące obok swoich rodziców uśmiechnięte od ucha do ucha dzieciaki. Można też sięgnąć po rolki, hulajnogi czy wrotki. Pamiętajmy, że ruch to podstawa naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Sprzyja on bowiem uwalnianiu hormonu szczęścia czyli serotoniny.

Jako prawdziwi poszukiwacze wiosny spróbujmy odnaleźć jej pierwsze, nieśmiałe ślady. Wytropmy zatem przebiśniegi – górskie kwiaty, które już od połowy lutego zaczynają” przebijać się przez śniegi”.  Wyśledźmy bociany, które w marcu wracają do Polski do swoich dawnych gniazd- chociaż niekoniecznie do swoich wcześniejszych partnerów. Posadźmy rzeżuchę na parapetach- niech rośnie, pachnie, zieleni się i smakuje!

rzezucha

Wiosna to również pojawiające się już niedługo nowalijki – czyli rozkosz dla naszych podniebień i witaminowe bomby dla naszego zdrowia.  http://blog.bajkowa.tv/nowalijki-co-gdzie-kiedy/ Zachęcajmy dzieci do próbowania nowych kolorowych warzyw, dbajmy o wyrabianie w nich dobrych nawyków żywieniowych. Poszukajmy wiosny również na naszych talerzach.

Wiosna to też Wielkanoc- czyli chrześcijańskie święto na cześć zmartwychwstania. Święto życia, nadziei, odnowy i miłości. W wielu krajach w czasie Wielkanocy dzieciaki szukają ukrytych w terenie jajek, czy to czekoladowych, czy tych zwykłych- od kury. Jajko symbolizuje życie. Wiosna to najradośniejsza pora roku, dlatego radujmy się, uśmiechajmy, kochajmy i bądźmy dla siebie życzliwi.

Wszystkiego wiosennego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *