Przewodnik po świecie Sąsiadów

Nie możemy uwierzyć w to co słyszymy?! Nie znasz „Sąsiadów”? Za to Twoja pociecha wciąż o nich mówi? Nie martw się! Z Bajkowa.tv poznasz ich świat bardzo szybko!

„Sąsiedzi” to serial animowany, który przedstawia perypetie dwójki miłych sąsiadów, Pata i Mata. Zarówno jeden, jak i drugi lubi majsterkować i dokonywać wszelkich napraw. Codzienne problemy nie są dla nich wyzwaniem. Przy użyciu wszelkich możliwych i nieskomplikowanych narzędzi budowlanych starają się wszystko zreperować własnoręcznie, co w ostatecznym rozrachunku nie wychodzi im zbyt dobrze. Ba! Zwykle, jest to przyczyną jeszcze większych problemów.

obrazky-pat-a-mat-5

Sąsiedzi Pat i Mat zawsze są pełni optymizmu i entuzjazmu na widok swojej pracy. Może nie są zbyt zręczni, za to bardzo pracowici i wytrwali! Nigdy nie przejmują się niepowodzeniami. Mimo, iż często nie wszystko idzie po ich myśli, nie załamują się i nie czekają smutni aż sytuacja sama się poprawi. Wyniki ich pracy są pomysłowe i zaskakujące!  Postacie uczą, że ważne jest nie tylko zabawa, ale także optymistyczne nastawienie i Pata Mata do życia.

Pat i Mat mieszkają zawsze obok siebie. Spotkać ich możemy w bloku, na wsi czy w domu jednorodzinnym w zabudowie bliźniaczej.  W odcinku „Przeprowadzka” Pat i Mat przeprowadzają się na wieś, natomiast w odcinku „Śniadanie na trawie” Pat i Mat jadą na majówkę. Podobno ich imiona twórcy serialu pozwolili wybrać samym dzieciom:)

6910528d6b7e41c39df710f81fd5dc6c

 W całym bajkowym serialu występuje tylko dwóch aktorów: Pat i Mat. Obaj są łysi, ubrani są w niebieskie, jakby o kilka numerów za duże jeansy, czarne buty i golfy. Jak ich zatem rozpoznać, kiedy nawet ich imiona brzmią podobnie?

  • Pat – ma bardziej zaokrągloną głowę na której nosi  niebieski beret z antenką. Przez to także wydaje się niższy od Mata. Ma duży okrągły nos i półokrągłe, wystające uszy. Zawsze nosi żółty golf!
  • Mat –wydaje się chudszy i wyższy od sąsiada. Ma bardziej owalną głowę, wielki,  podłużny nos oraz wystające, półowalne uszy. Nosi na głowie zimową wełnianą czapkę w biało-niebieskie poziome paski z białym pomponem (stąd wrażenie wyższego wzrostu).  Ubrany zwykle jest w  czerwony golf!

Żaden z nich nie jest gadułą!W serialu nie ma dialogów, tylko sympatyczna łagodna ścieżka melodyczna.

pat_mat_037

Sąsiedzi bawią małych i dużych widzów od prawie 40 lat! Nigdy się nie nudzą i są ponadczasowi! Dorośli mile ich wspominają, a dzieci kochają od pierwszego odcinka.

W czasie domowych napraw bywa naprawdę wesoło! Zobacz co tym razem zmajstrowali Pat i Mat:

http://bajkowa.tv/50_sasiedzi-pat-i-mat.html

A jeśli Wasz Mały Majsterkowicz pokochał jak my Pata i Mata może ich znaleźć również na naszych Bajkowych gadżetach:

http://sklep.bajkowa.tv/search,,,text=s%C4%85siedzi,pl.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *