Świat robali, czyli sympatyczne karaluszki.

 

ale_robale

Małe i niezgrabne. Kolorowe i z długimi czułkami. Skaczą i biegają w kółko machając skrzydełkami… O kim mowa? O Robalach oczywiście! A dokładnie o sympatycznej rodzinie karaluchów.

Seniorami rodu są dziadek Lou i babcia Marta ( Bunia). To oni chętnie opowiedzą Wam o tym wszystkim:)

1

Dziadek Lou ma siwe krzaczaste brwi. Lubi opowiadać ciekawe historie ze swego długiego życia. Z każdej historii wynika pewien morał, który dodatkowo wprowadza element edukacyjny dla naszych dzieci.

2

Babcia Marta zwana  Bunią

Jest żoną Luisa Karakonowicza czyli dziadka Lou. Zawsze starannie uczesana i umalowana. Ubrana niezbyt gustownie i z lekką przesadą.

3

Trzepotka
Ma fioletowe czułki ,a jej pancerzyk jest różowy – w dobranym kolorze. Od razu widać , że jest dziewczynką. Ma marzycielski charakter i często się śmieje.

4

Kujon

Nosi duże okulary i  jest  cały niebieski. Może  jest trochę nieśmiały ale ma głowę pełną pomysłów. Jego pasją są wynalazki. Zna dużo mądrych słów. To postać miła i bardzo inspirująca dla naszych dzieci.

A kim jest Prędki?

5

Jest wnuczkiem dziadka Lou. To typ sportowca, jeździ  na deskorolce, gra w futbol. Pokazuje, że aktywność fizyczna to świetna zabawa! Jest niecierpliwy i naprawdę szybki. Jego ciałko jest niebieskie, a głowa i skrzydełka zielone. Jest przyjacielem Trzepotki i Kujona. Jest najbardziej energiczny z trójki przyjaciół i wywoła nie jeden wybuch śmiechu.

Jak widać nasze sympatyczne robale to bohaterowie edukacyjnej bajki, którą warto puścić dzieciom bez obaw o negatywne treści. Bajka pokazuje, że nawet tak małe i często nielubiane stworzenia mogą być bardzo sympatyczne i zasługiwać na ludzki szacunek. Od dziś robal to nic złego:) Po naszym krótkim wprowadzeniu nie będziecie się już zastanawiać o czym mówi Wasze dziecko, tylko razem ruszycie do zaczarowanego świata małych stworzonek.

Cała bajka jest do obejrzenia na bajkowa.tv

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *