Wesoły talerz! Czyli jak karmić niejadka.

Trade-secrets-feeding-picky-eaters-Jan06-istock

Jak zachęcić maluszka do jedzenia? To częste pytanie spędzające sen z powiek mamom jak świat długi i szeroki 😉 Zasada pierwsza na talerzu  powinno być kolorowo i smacznie, tu małe inspiracje znalezione w necie:

23804-Cool-Food-Art

bf4ee1e15a5bdbb52235fed27ef9bc0e

b1541ca5177d022fcff4d88a5923bdc2

Tylko zobacz jak kreatywni potrafia być inni rodzice: http://www.wherecoolthingshappen.com/mom-creates-the-amazing-lunch-art-for-her-kids/

  Dobremu apetytowi dziecka sprzyja też ładna  wesoła zastawa. Rozwiązaniem są naczynia z melaminy od Skip Hop. Wesołe i bardzo dobrej jakości a przy tym w rozsądnej cenie.

skip1

116kps

Przekąska do szkoły lub przedszkola:

1327cdba5f1ea17be833289b47a71915

Problem z jedzeniem często jest wynikiem zachowania rodziców, podając dziecku jedzenie ciągle je strofujemy, namawiamy lub jesteśmy tak przejęci i zdenerwowani, że przenosimy ten niepokój na dziecko. A tu potrzeba cierpliwości, ciepła i spokoju. Zmiana właśnie w nastawieniu rodziców zawsze przynosi pożądany efekt. Każde niemowlę jest inne, jedne jedzą dużo inne mniej. Dlatego nie trzymaj się sztywno i skrupulatnie norm ilościowych, to są pewne wytyczne odnoszące się uśrednionego „modelu dziecka”.

Healthy-food-Ideas-for-Your-kid’s-Birthday-Party

Bawcie się jedzeniem. Pokazuj dziecku owoce, warzywa i inne produkty spożywcze opowiadaj jak się nazywają, gdzie rosną, co można z nich zrobić, możesz układać śmieszne krótkie rymowanki – zaciekaw malucha jedzeniem. Możesz zrobić dla malucha teatrzyk, zamiast pluszaków użyj warzyw i owoców.

Pokaż swojemu dziecku że jedzenie nie jest nudne.

Półroczny maluch nie lubi się nudzić. Nawet podczas posiłku musi mieć zajęte czymś ręce. Wiem w wielu poradnikach jest napisane „jedzenie to jedzenie a zabawa to zabawa” ( zawsze jak czytam takie stwierdzenia dotyczące niemowlaków zastanawiam się czy ich autorzy mają dzieci). Dla małego dziecka pora karmienia to „katorga” jest tyle ciekawych rzeczy dokoła a oni każą siedzieć w krzesełku, zakładają śliniak i zabierają zabawki. Maluchy w tym wieku uwielbiają poznawać nowe rzeczy, kolorowa książeczka np. ze zwierzątkami może nam ułatwić nakarmienie malucha. Posiłki powinny być spożywane wspólnie, zawsze w tym samym miejscu, najlepiej w kuchni przy stole. Zapomnij o karmieniu dziecka przy włączonym telewizorze, chyba nie trzeba pisać, dlaczego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *