Witaj Franklin!

Najwyższa pora przedstawić Wam FRANKLINA.
Franklin

Żółwik  Franklin na dobre zadomowił się już w polskich domach. Pochodzi z Kanady, gdzie powstał w 1986 roku za sprawą duetu twórczyń: Paulette Bourgeois i Brandy Clark.

Gdyby nie był on żółwiem, powiedzielibyśmy, że jest zwyczajnym dzieckiem. Takim, które najpierw chodzi do przedszkola, potem do szkoły, boi się ciemności, miewa różne problemy, nie zawsze sprząta swój pokój, ma młodszą siostrę, której czasem ma dość… Mimo że jest zielony i na grzbiecie nosi skorupkę, to z łatwością dzieci mogą się z nim identyfikować.

Franklin to przesympatyczny mały żółwik. Twórcom bajki udało się w świetny sposób nadać mu cechy dziecka.  Zachowuje się dokładnie tak, jak kilkulatek, bywa lekkomyślny, czasem szybciej coś zrobi, niż pomyśli, czasem popełni jakieś głupstwo. Miewa zwariowane pomysły – ale zwariowane nie w jakiś „kosmiczny” sposób, tylko takie normalne, dziecko nie nauczy się z tej bajki wyskakiwania przez okno.
franklin3

Każdy odcinek tej bajeczki, poświęcony jest innej sytuacji czy problemowi, bajka pokazuje dziecku jak powinno właściwie postępować w określonych sytuacjach i jakie mogą być następstwa niektórych zachowań np. kłamstwa czy „pożyczenia cudzej rzeczy bez pytania”.

Bajeczka cudownie wprowadza dzieci w świat pełen nowości i wydarzeń, które mogą się zdarzyć każdemu dziecku, pozwala odróżnić dobro od zła.
zr7qQLkIm61WDJLEPBC5XAMyaS1

Podsumowując , jest to bardzo ładnie zrobiona bajka animowana o przygodach małego zielonego żółwika w czerwonej czapeczce o imieniu Franklin. Franklin przeżywa fantastyczne przygody, niekiedy trzymające w napięciu małego telewidza, niekiedy wesołe, śmieszne. Zawsze kończą się one jakimś pouczeniem, i zawsze kończą się dobrze. Franklin ma masę przyjaciół, bobra, misia, wydrę i wielu innych, zaczyna chodzić do szkoły, tam również miewa różne przygody. Franklin mieszka w domku z rodzicami, ma małą siostrzyczkę żółwinkę, a śpi w swojej skorupce. Umie sam zawiązać buty i liczyć.

Te bajeczki pomagają małym dzieciom odkrywać świat. Bez obaw możemy pozwolić dziecku na ich oglądanie, gdyż zawierają dobre i pozytywne treści ,to takie bajki edukacyjne dla najmłodszych. Dziecko może się wiele nauczyć i dowiedzieć od tytułowego bohatera. Bajki są zupełnie pozbawione agresji. Akcja jest jednowątkowa, toczy się w odpowiednim  dla dziecka tempie.
bajki, bajeczki

Mały żółwik i jego przyjaciele uczą się liczyć, bawić, poznają świat, różne zagrożenia i wiele innych ciekawych rzeczy. Świetna animacja, dubbing a historie są dla dziecka ciekawe i wciągające.

Zalety bajki:

– Uroczy, pogodny bohater (żółwik Franklin), posiadający normalna rodzinę i grupkę sympatycznych przyjaciół

– Normalne, życiowe sytuacje (żadnych kosmitów, latania, wyskakiwania przez okno, itp.)

– Jednowątkowość

– Zupełny brak agresji

– Dobre, odpowiednie dla dziecka tempo, nie za dużo bodźców (co sprzyja rozwijaniu koncentracji dziecka )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *